Dodane: 7 Wrzesień 2022

Na pewno każdy zauważył, że płyty CD były i są nadal bardzo popularnym nośnikiem jeśli chodzi o muzykę czy filmy. Dlatego też bardzo dużo ludzi na nie nagrywa różnego rodzaju rzeczy. Jednak nie tylko to możemy zgrywać na płyty. Można znaleźć na niej także różnego rodzaju gry lub inne dane. Mimo, że coraz rzadziej korzysta się z takich nośników w przypadku filmów czy muzyki, to nie można zarzucić, iż odchodzi to do przeszłości, bo tak nie jest. Otóż nadal ta opcja jest bardzo popularna i to w ogóle nie słabnie. Nie tylko gwiazdy korzystają z CD. Również zwykli ludzie mogą coś na nie nagrywać. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić to czy warto wydawać płyty CD w dzisiejszych czasach. Zatem jeśli ktoś interesuje się tą tematyką lub chciałby się dowiedzieć jak wygląda tłoczenie płyt, to zdecydowanie powinien zapoznać się z treścią tekstu. Być może okaże się dla kogoś bardzo pomocna i interesująca.  

Jak wygląda tłoczenie płyt?

Na pewno bardzo dużo ludzi zastanawia się czym w ogóle jest tłoczenie i jak to wygląda. To nic innego jak profesjonalna metoda, która oferuje produkcję nośników optycznych. Dodatkowo trzeba wspomnieć, iż taki proces odbywa się w specjalnych urządzeniach. Są to oczywiście wtryskarki wysokowydajne. Jak to się odbywa? Otóż pod wysokim ciśnieniem, z kryształków poliwęglanu, formowane są krążki. W nich odciskana jest matryca, która powstała w procesie masteringu. W dużych miast być może takich miejsc, które oferują tego typu usługi jest znacznie więcej. Chociażby w Warszawie. Im większa konkurencja tym ceny mogą się różnić. Jednak na pewno będą one większe, aniżeli miałoby to miejsce w mniejszych miastach. Jeśli ktoś szuka w stolicy takiego miejsca, to wystarczy jak wpisze w wyszukiwarkę hasło tłoczenie płyt Warszawa, no i powinno wyskoczyć kilka najpopularniejszych miejsc. Warto także dodać, iż podczas tłoczenia tworzy się specjalny dysk z danymi, który trzeba oczywiście w sposób odpowiedni zabezpieczyć lakierem ochronnym. Zostaje on utwardzony ultrafioletem. To właśnie głównie dzięki temu powstałe płyty są dość wytrzymałe i dobrej jakości. Takie firmy w krótkim czasie są w stanie stworzyć nawet do kilkunastu tysięcy takich egzemplarzy. Nie jest to drogi interes. Często wychodzi 1 zł za sztukę, a wiadomo, że im jest więcej tym jest znacznie taniej.

Czy warto wydać płytę CD?

Na pewno bardzo dużo młodych ludzi, którzy chcą zaistnieć w świecie muzyki, zastanawia się czy w obecnych czasach warto wydać swoją płytę. Otóż warto. Ludzie chętniej kupują płyty swoich idoli. Jest to lepiej płatne, aniżeli zdecydowalibyśmy się na wrzucenie swoich utworów na stronę muzyczną. Dużo jednak osób, które stawiają swoje pierwsze kroki nie mają kontraktu z wytwórnią, dlatego też decydują się na wydanie płyt na własną rekę. Ale czy się da? Oczywiście, że tak. Trzeba mieć jednak wybraną dobrą grafikę, która będzie umieszczona na tej płycie.

Warto wspomnieć, iż wydanie płyty to chyba marzenie każdego muzyka. Na szczęście obecnie nie jest to trudne do osiągnięcia. Wystarczy, aby pomogły odpowiednie osoby i już po jakimś czasie będzie można cieszyć się ze swojej pierwszej, wymarzonej płyty. Najpierw jednak zanim płyta zostanie wyprodukowana to trzeba nagrać oczywiście utwory. Bo przecież to one muszą być umieszczone na tej płycie. Jak już będziemy mieli gotowe to wystarczy znaleźć odpowiednią drukarnię cyfrową, która nam te płyty wyprodukuje. Potem graficy stworzą odpowiedni obraz na płytę oraz nadruk na opakowanie. Pierwszy album jest często najważniejszy, przynajmniej na początku kariery. To wtedy słuchacze oceniają artystę, dlatego też pierwsze wrażenie się liczy i warto mieć dobrą okładkę. Przede wszystkim ta płyta ma wyrażać danego artystę, oraz pokazywać poprzez muzykę jakim piosenkarzem jesteś. To ważne, jeśli chcemy odnieść sukces. Dlaczego to jest ważne? Nie od dzisiaj wiadomo, że liczy się pierwsze wrażenie. Ludzie są wzrokowcami, a to oznacza, że to co im się spodoba to kupują. Nie każdy wie, ale jeśli komukolwiek zależy na trwałości to tłoczenie płyty CD jest bardzo ważne. Ukazuje zdecydowanie większą trwałość nośnika, aniżeli mielibyśmy to tylko kopiować.

Zatem jeśli ktoś chciałby wytłoczyć płyty, a nie wie gdzie to zrobią najlepiej, to zdecydowanie powinien poszukać opinii na temat każdego miejsca w Warszawie np o nas :) . Jeśli będziemy brać pod uwagę opinię klientów, którzy już wcześniej skorzystali z ich usług, tym łatwiej będzie można podjąć decyzję. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wybierzemy odpowiedniego wykonawcę naszej usługi.

Tłoczenie płyt jest zdecydowanie lepszym pomysłem. Będziemy pewni, że nasze płyty wytrzymają kilka lat i to bez jakichkolwiek zarysowań. A to oznacza, że będzie można je często odtwarzać. Dlatego każdy początkujący artysta powinien się bardzo dobrze kilka razy zastanowić na tym, czego tak naprawdę szuka i oczekuje. Warto także podpytać profesjonalistów. Być może coś cennego doradzą.