Dodane: 5 Styczeń 2023

Tłoczenie płyt winylowych - inaczej vinyl records pressing to proces tworzenia płyty winylowej. Jest to proces produkcyjny, który obejmuje rysik, gramofon i formę LP. Rysik służy do przetwarzania muzyki na wibracje, które są przesyłane przez gramofon i wzmacniane przez głośniki. Powstałe wibracje są następnie tłoczone na lakier płyty, który jest pokryty tworzywem sztucznym. W ten sposób powstaje stamper, który może być używany do tłoczenia płyt z form.

 

Chociaż płyty winylowe zostały wyparte przez płyty CD w latach 80-tych, ostatnio stały się ponownie popularne ze względu na wysoką jakość dźwięku i niski koszt produkcji. Płyty winylowe są często wykonywane w małych partiach ze względu na ich pracochłonny proces produkcji. Oznacza to, że każda płyta będzie unikalna i będzie miała swoją własną jakość dźwięku, ponieważ w każdej wykonanej kopii będą niewielkie różnice.

 

Płyty winylowe to świetny sposób na słuchanie muzyki. Mają one bardzo ciepłe brzmienie i są bardzo trwałe. Płyty winylowe mogą być bez problemu odtwarzane przez wiele lat, ale trzeba o nie odpowiednio dbać i właściwie przechowywać.

Płyta winylowa to nagranie analogowe, które zostało wytłoczone na płaskim krążku wykonanym z tworzywa sztucznego PCV lub octanu. Rowki w płycie winylowej przenoszą informacje dźwiękowe, które można odtworzyć za pomocą gramofonu z ramieniem, które przesuwa się po rowkach, gdy płyta obraca się z prędkością 33 1/3 rpm lub 45 rpm (obrotów na minutę).

 

Płyty winylowe wróciły! Tak naprawdę nigdy ich nie było, ale tłocznie płyt winylowych są bardziej zajęte niż kiedykolwiek.

Płyta winylowa to okrągły, płaski krążek, na którym znajduje się analogowy zapis dźwięku - całkiem proste. Możesz położyć igłę na płycie i słuchać muzyki w czasie rzeczywistym, lub możesz użyć gramofonu do odtwarzania płyt z różnymi prędkościami (33 1/3 rpm, 45 rpm) i tworzyć własne miksy.

Aby wytłoczyć własne płyty winylowe, potrzebne są następujące akcesoria:

Mistrzowska płyta lakierowana, która została wycięta z Twojego nagrania.

Stamper, który posłuży do wytłoczenia rowków w fizycznych płytach.

Metalowa forma, która zostanie użyta do ukształtowania rowka w ściance formy (nazywa się to "embossing").

Maszyny do tłoczenia płyt winylowych, które podgrzewają tłoczniki i wtapiają je w formy, które zostały wypełnione roztopionym granulatem winylowym.

Płyty winylowe to świetny sposób na zachowanie muzyki. Wytrzymały one próbę czasu i są dostępne od ponad 100 lat. Proces tłoczenia płyt winylowych jest bardzo zaangażowany i zajmuje trochę czasu, ale w końcu jest tego wart.

Proces tłoczenia płyt winylowych rozpoczyna się od płyty wzorcowej, która została poddana masteringowi przez artystę lub producenta. Może to być płyta audio CD lub plik cyfrowy, w zależności od tego, co wolą. Następnie ten plik audio jest przenoszony na lakierowany dysk, który jest następnie używany do produkcji tłoczników. Stempelki są następnie używane do tłoczenia rzeczywistych płyt winylowych. W przypadku korzystania z maszyny tokarskiej, każda płyta może trwać do 15 minut w zależności od tego, jak duże jest ciśnienie podczas tłoczenia.

Pamiętaj, zawsze używaj wysokiej jakości firmy tłoczącej płyty winylowe, takiej jak my w 7InchVinylDiscs!com! Upewniamy się, że używamy tylko wysokiej jakości materiałów, aby uzyskać nic innego jak doskonałe wyniki za każdym razem!