Dodane: 10 luty 2023

Być może kilkanaście lat temu niewielu wierzyło w to, że płyty winylowe wrócą do łask, a okazało się, że ludzie w całym szale nośników cyfrowych zapragnęli powrócić do klasyki. Ogromna, czarna płyta dla naszych rodziców i dziadków była czymś wyjątkowym, przy czym organizowało się prywatki - nie było jeszcze wtedy płyt CD. Tłoczenie płyt winylowych jest ciekawym zagadnieniem, dlatego postanowiliśmy przygotować tekst, w którym powiemy sobie więcej o nich w kontekście znalezienia dobrego producenta.

Czy każda płyta winylowa jest taka sama?

Być może będziecie zaskoczeni, ale nie - nie każda płyta winylowa jest taka sama. Wszystko rozpoczyna się od wykonania dysku lakierowanego, który wpływa na sygnał muzyczny. Zapewne nie każdy z was o tym wie, ale tłoczenie płyty winylowej nie jest łatwym procesem, a sama muzyka z niej się wydobywająca brzmi o wiele lepiej niż muzyka cyfrowa. 

W kontekście płyt winylowych należy powiedzieć również o głowicy nacinającej. Jest ona odpowiedzialna za przetwarzanie sygnału elektrycznego na drgania. Równie istotne jest naniesienie warstwy metalu, chociaż obecnie spryskuje się lakier cienką warstwą azotanu srebra. Po co to wszystko - moglibyście zapytać? A no po to, żeby odwzorować jak najlepiej strukturę rowków. Warto zapoznać się jeszcze bardziej z tym tematem, bo tłoczenie winyli to naprawdę fascynujący proces.

Dobrzy producenci mają ogromne doświadczenie

Siłą każdej firmy są jej pracownicy. Nie inaczej jest z vinyl records pressing, gdzie kładzie się spory nacisk na to, aby płyta była wyprodukowana jak najlepiej. Wyraźnie można zauważyć trend, że wielu artystów nagrywa płyty winylowe, a te przynoszą spore zyski. Być może ktoś powie, że jest to archaiczny sposób produkcji i nawet jeżeli jest to prawda, to tak jak już powiedzieliśmy, muzyka na płycie winylowej brzmi lepiej, a dodatku puszczanie jej z gramofonu wprowadza domowników w wyjątkowy klimat.

Rynek firm, które tworzą płyty winylowe nie jest zbyt bogaty, ale najlepiej wybierać te firmy, które mają ogromne doświadczenie w branży i tym samym zatrudniają najlepszych specjalistów na rynku. Końcowy produkt, jakim jest płyta sprawia, że chcemy mieć ją jak najlepszą, a gdy za produkcją stała doświadczona marka, to mamy wręcz pewność, że tak w rzeczywistości będzie. Dobry producent ma też świadomość, że trzeba wprowadzać kolejne innowacje, które sprawią, że ich produkty będą trwalsze, a muzyka będzie wydawać z siebie jeszcze piękniejsze tony.

Znalezienie dobrego producenta z internetem staje się prostsze

W dzisiejszych czasach znalezienie czegokolwiek jest o wiele łatwiejsze. Internet to potężne narzędzie, które w przypadku płyt winylowych wiele daje. Tak więc wystarczy tylko wpisać odpowiednią frazę, by po chwili na naszych oczach ukazały się konkretne firmy zajmujące się produkcją płyt winylowych. Na pewno warto zwracać uwagę na opinie, by nie iść na współpracę z tymi podmiotami, które niekoniecznie przykładają sporą wagę do jakości końcowego produktu.

Producenci płyt winylowych na pewno robią wszystko, aby tak było, jednak te aspekty, o których wyżej powiedzieliśmy jak: doświadczenie czy też opinie, powinny nas determinować do tego, żeby dokładnie przemyśleć, który podmiot wybierzemy na samym końcu. Dzięki internetowi nie ma najmniejszych problemów ze zlokalizowaniem takich miejsc, w których tłoczy się płyty winylowe.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług primedio.pl